Taşıt Tanıma Sistemi Ece Petrol

Taşıt Tanıma Sistemi Ece Petrol

Taşıt tanıma sistemi ece petrol; akaryakıt kullanımı sağlayanların, akaryakıt giderlerini takip ve kontrol alma hizmetleri dahilinde gelişmiş bir sistem olarak ifade edilmektedir. Birçok özelliğe sahip bu sistem, oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 

Taşıt tanıma sistemi ece petrol sisteminin tam olarak bir takip ve bir kontrol mekanizması olduğunu söyleyebiliriz. Ticari araçların hiç zaman kaybetmeden ve sıfır risk ile sahip olabileceği akaryakıt yönetim sistemi şeklinde de tanımlanabilmektedir. Sistemin ne olduğu ve avantajları, özellikleri, detayları tüm önemli noktaları içermektedir.

Taşıt tanıma sistemi ece petrol aynı zamanda bir araç tanıma sistemi ya da TTS olarak da ifade edilmektedir.Taşıt tanıma sistemi ece petrol, araç kullanıcılarının rahatlığı ve güvenliği düşünülerek geliştirilmiştir. Özetle araçtan bile inmeye gerek olmadan akaryakıt alımını yapabilmeyi mümkün kılmaktadır.

Taşıt Tanıma Sistemi Nedir

Taşıt tanıma sistemi ece petrol, firmanın akaryakıt giderlerini kontrol altında tutmaktadır. Bu giderleri kontrol altına alma konusunda son teknoloji bir takip ve ödeme sistemi olarak açıklanabilmektedir. Taşıt tanıma sistemi ile araç kullanıcıları, hiç zaman kaybetmezler. Bu anlamda kullanıcılar fatura ya da sıra beklemeden işlerin halledebilmektedirler. 

Taşıt tanıma sistemi ece petrol, ilgili başlıklarda detaylandırıldığı gibi birçok yarar sağlamaktadır. Bu anlamda sistemin kullanımının yaygınlaşması ve kullanım kolaylığı da anlaşılmaktadır. Tüm istasyonların online bir bağlantısı olması sayesinde bütün işlem kontrolleri ve limitlendirmeleri anında yapılabilmektedir.

Kolaylıklarla dolu olan taşıt tanıma sistemi ece petrol, oldukça düzenli ve planlı bir şekilde çalışmaktadır. Elektronik ortamlar üzerinden rapor gönderilmektedir. Bu da el ile herhangi bir veri girişi oluşturulmasının önüne geçmektedir. 

Taşıt Tanıma Sistemi Nasıl Kullanılır

  • Akıllı Halka: Akıllı halka adı verilen seçenekte, direkt olarak araçlara monte edilebilen akıllı halka sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede araçtan inmeye gerek olmadan güvenli ve oldukça hızlı bir şekilde akaryakıt almayı sağlamaktadır. Ayrıca, söz konusu akıllı halka, kilometre sayacına bağlanmadığından dolayı araçlardaki bilgileri aktaramamaktadır. Taşıt tanıma sistemi montajı işlemi de oldukça kolay ve hızlıdır.
  • Akıllı Anahtarlık: Akıllı anahtarlık sisteminde herhangi bir monte etme işlemine gerek duyulmaz. Akıllı anahtarlık seçeneğinde hızlı ve oldukça güvenilir şekilde akaryakıt alma imkânı bulunmaktadır. Montaj işlemi yapılmadığından dolayı, kilometre okuma veya bilgi aktarımı yapamamaktadır.
  • Taşıt Kimlik Ünitesi: Taşıt kimlik ünitesinde doğrudan araçlara ve kilometre sayacına bağlanmaktadır. Bu taşıt kimlik ünitesi ise bir yandan aracınızdan inmeden hızlı bir şekilde akaryakıt alımını sağlamaktadır. Diğer yandan ise araç bilgilerini aktarabilmektedir. Günümüzde firmalar tarafından oldukça popüler ve fazla tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.

Taşıt Tanıma Sistemi Avantajları Nelerdir

  • Araçların akaryakıt alımlarında, taşıt tanıma sistemi ece petrol sayesinde tam kontrol elde edebilirsiniz. Bu sayede hangi aracın nerede kaç litre yakıt aldığını oldukça kolay bir şekilde analiz edebilirsiniz. Bunun sonucunda da günlük, haftalık ya da aylık raporlar şeklinde görüntüleyebilirsiniz.
  • Sistem sayesinde oldukça hızlı hızlı akaryakıt ikmali yapılabilmektedir. Taşıt tanıma sistemi ece petrolile istasyonda ödeme, fatura bekleme olmadığı için vakit kaybetmezsiniz.
  • Fişler, faturalar, nakit ödemeler, kredi kartıyla ödemeleri kapsayan sorunları ortadan kaldırmaktadır. Zamanın değerini bilerek geliştirilen sistem ile ödemeler tek bir merkezden gerçekleştirilebilmektedir. Taşıt tanıma sistemi avantajları, bu gibi birçok noktada ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.
  • Sahip olunan ticari araçlara da bu sistem sayesinde kısıtlama ve limit belirlemek oldukça kolaydır. Şirket araçlarının aylık toplam akaryakıt alımına limit koyulabilmektedir. Ya da mesai saatlerinin dışında akaryakıt harcaması yapılması engellenebilmektedir.
  • Online şekilde internet üzerinden tanımlanan bir şifre ile taşıt tanıma sistemi giriş yapılabilmektedir. Bu şekilde tüm kontroller belirlenen kriterlere uygun olarak yönetilebilmektedir.

Taşıt Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır

Taşıt tanıma sistemi nasıl çalışır sorusu da merak edilen detaylar arasında yer almaktadır. Taşıt tanıma sistemi yani TTS, gelişmiş bir takip sistemidir. Bu anlamda çalışma prensibi de oldukça detaylıdır. Taşıt bilgilerinin tutulduğu bir cihazda pompa ile veri paylaşımının yapılması sayesinde çalışmaktadır. 

Taşıt tanıma sistemi ece petrol aynı zamanda taşıt kimlik ünitesi olarak da adlandırılmaktadır. Sistem, araca yerleştirilebildiği gibi anahtarlığa takılabilecek bir şekilde de kullanılabilmektedir. Bu ünitenin sayesinde dolum sırasında akaryakıt pompasıyla taşıt kimlik ünitesi iletişim kurmaktadır. Bu sayede de araç bilgilerini aktarmaktadır. Sistem, uydu üzerinden istenen hizmeti verebilmektedir. 

Taşıt tanıma sistemi nasıl alınır ve nasıl çalışır gibi sorular da sistem içerisinde en çok araştırılanlardır. İşleyişin anlaşılması bu noktada önemlidir. TTS sistemi, araçlara ikmal edilen tüm yakıt miktarlarını ve tutarlarını kaydederek iletmektedir. Böylelikle, söz konusu sistemi kullanan tüm araçlar için tüketim tutarları kaydedilmektedir. Ve kaydedilen verilerin üzerinden de fatura edilebilmektedir. Sistem, bu anlamda genel olarak araç bilgilerini içermektedir.

Taşıt Tanıma Sistemi Detayları

Akaryakıt alışverişinde kolaylık sağlayan taşıt tanıma sistemi ece petrol, akaryakıt giderlerinin takibinde de avantaj oluşturmaktadır. Akaryakıt alışverişi kontrolünün yanında, bu da bir artı olarak sayılmaktadır. Fazlası ile kullanışlı sistem, her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Taşıt tanıma sistemi ece petrol, tüm avantajlara ek olarak güvenli bir alım da sunmaktadır. Bunun dışında birçok sorun oluşturacak gerçek olmayan alımları da engellemektedir. Gerçekçi olmayan ve depolara akaryakıt değil hava basılması gibi suiistimallerin de önüne geçmektedir. Sistem böylelikle araç kullanıcılarının bu şekilde aldatılmasına mani olmaktadır.

Tüketim kontrolü, kilometre hesabı gibi adımlar, akaryakıt giderlerinde doğrudan tasarruf sağlamaktadır. Bu sistem, belirlenen limitler dahilinde olan yakıt alımlarına izin vermektedir. Ve bu özelliği ile de sistem oldukça ön plana çıkmaktadır. Taşıt tanıma sistemi bireysel ve şirketler olmak üzere, her araç kullanıcısına uygun özellikler sunmaktadır.

 

 

 

© 2016 ECE Petrol // All rights reserved.

FNP