Ece Petrol Hizmet Bölgesi

Ece petrol hizmet bölgesi ülkemizin tüm şehirlerini kapsamakta olup bahsettiğimiz akaryakıt şirketi oldukça müşteri memnuniyetine sahip bir firmadır.

Ece petrol çoğu kişi tarafından tercih edildiği için birçok şehirde bulunmakta olan bir benzin istasyonudur. Özellikle Ece Petrol İstanbul yolu üzerinde sıkça rastlanan bir akaryakıt istasyonudur. Ayrıca Ece Petrol Ankara ilinde de sıkça şubeleri olan bir firmadır.

Benzin Nedir?

Benzin, yenilenemeyen enerji kaynaklarından bir tanesi olan petrol üretilen bir yakıt çeşididir. Petrol, kimyasal olan birkaç işlem görür ve ardından da benzine dönüşür. Bu dönüşüm sonrasında ortaya çıkan benzin, tüm araçlarda yakıt olarak kullanılmaktadır.

Benzinin kullanılabilir durumda olması için belli başlı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerin çok önemli olanları vardır. Bu önemli noktalara değinmek gerekir ise; öncelikle benzinin değişik hız ile hareket halindeyken ve değişik ağırlık altındayken kesinti yapmadan yanıyor olması gerekmektedir. Bu noktanın asla atlanmaması çok önemlidir. Çünkü burada ortaya çıkacak bir kesinti araç için oldukça problem yaratacaktır.

Bunun yanı sıra, benzinin çalıştıracağı motoru çok az bile olsa zorlamıyor olması, yani her durumda ve koşulda motor çalıştırabilecek kadar güçlü olması gerekmektedir. Çünkü benzinin kaynama noktası 32° ile 210° arasında değişiklik gösterir. Dolayısıyla benzinin bu sıcaklık değerleri arasında motor çalıştırabilecek kadar güçlü olması bir gerekliliktir.

Sıcaklık ayarı da son derece önem taşımaktadır. Benzinin yazın fazla buharlaşmaması ve sıcak havalarda motoru da tıkamamış olması oldukça önemli bir noktadır. Tüm bunların yanı sıra benzinin, benzin deposunun iç yüzeyinde bulunan oksijen ile herhangi bir tepkimeye girmemesi ve deponun yüzeyinde oksitlenmemesi çok önemlidir.

Benzin Nereden Alınır?

Benzin çok uzun yıllardır benzin istasyonlarında, akaryakıt istasyonu olarak da bilinmektedir, satın alınan yakıt çeşididir. Uzun senelerce benzin almak için araç sahipleri belirli istasyonlara giderek arabalarını pompalara yanaştırırlar. Sonrasında ise sahada çalışmakta olan kişiler, benzin deposunda olarak alışverişin gerçekleşmesine yardımcı olur.

Günümüzde ise benzin internet ortamında ya da aplikasyonlardan da onu bilen bir yakıt haline dönmüştür. Bu noktada bireylerin aklında internet üzerinden benzin almak da ilgili birçok soru meydana gelmektedir.

İnternet üstünden benzin almak için çokça sebep bulunmaktadır. Bu sebeplerden internetten benzin alındığı vakitte kişilerin benzin istasyonu gibi yerlerde herhangi bir süre beklemeyecek olması durumudur. Bu durum kişinin zaman kaybı yaşamamasına olanak sağlar.

Saydığımız sebep gibi birçok sebep internet üzerinden benzin almayı insanları çekici hale getirmektedir. İnternette kolay bir araştırma yapılması sonucunda nasıl benzin alınacağı sorusuna cevap bulmak oldukça basit olacaktır. Ayrıca kişilerim akıllarında bulunan tüm soruların cevapları internet üzerinden kolayca bulunabilmektedir.

İnternet üzerinden akaryakıt alma işlemi yapılan uygulamalar arasında oldukça popüler olan aplikasyonlar da bulunmaktadır. Benzin Al aplikasyonu bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen ve en güvenilen uygulamadır. Benzin Al İstanbul ilinde sıkça kullanılan bir aplikasyon olmasıyla beraber ülkemizin nerdeyse her şehrinde de kullanılan bir uygulamadır.

Benzin Fiyatları 

Benzin alış ve satış fiyatları litreye göre hesaplanmaktadır. Özellikle ülkemiz benzini dış ülkelerden ihraç ettiği için ülkemizde benzin son derece pahalıya satılan bir yakıt çeşididir. Kurumdan kuruma, firmadan firmaya, şehirden şehre ve mekandan mekana benzin fiyatı değişir. Benzinin cinsine göre benzin fiyatın değiştiğini söylemek yanlış değildir.

Benzinin iki ayrı çeşidi vardır. Çeşidine göre fiyatı da değişiklik gösterir. Kurşunlu benzin ve kurşunsuz benzin olarak iki ayrı benzin çeşidinden bahsetmek mümkün olacaktır. Kurşunlu benzini günümüz itibari ile dünya üzerinde kullanan ülkenin kalmadığını söylemek de yanlış bir kanı değildir. İçerisinde fazlaca kurşun bulunmasından dolayı doğal yaşama ve doğaya verdiği zararlar dolayısıyla dünya kurşunlu benzin çeşidinden uzaklaşmıştır. Yapılan bu uzaklaşma son derece doğrudur. Çünkü kurşunlu benzin yandıktan sonra doğaya ciddi anlamda olumsuz etkiler yaşatmaktadır.

Kurşunlu benzin yerine kurşunsuz benzin çok daha yaygın olarak kullanılan ve tercih edilen benzin çeşididir. Adı kurşunsuz olsa dahi bu benzin içerisinde de az miktarda kurşun bulunur. Ancak kullanılan bu kurşun, kurşunlu benzine oranla çok cüzi miktarlardadır. Dolayısıyla kişiler kurşunsuz benzine yönelmeli ve doğayı korumak için çabalamalıdır.

İnternetten Benzin Alınması 

İnternet ortamından benzin alınması günümüz teknolojisinde ve günümüz şartlarında gittikçe yaygınlaşan bir durumdur. Bu uygulamalar ya da siteler sayesinde kişiler, araçlarına aşağısına dahi inmeden benzinlerini satın almış olacaklardır. Böylelikle yorulmadan benzin istasyonlarına işlerini halledeceklerdir.

Yine internetten benzin almak akaryakıt istasyonlarında geçirilen süreyi son derece kısaltır. Dolayısıyla bireyler herhangi bir işine geç kalma problemin de ortadan yok etmiş olurlar. Ayrıca nakit ödeme, kredi kartı ile işlem yapma ve fatura alma gibi işlemler için kişiler herhangi bir sıra beklemezler. Sıra beklemedikleri gibi işlerini hızlıca tamamlamış olurlar. İnternetten benzin almak için belli başlı aplikasyonlar ve belli başlı siteler günümüzde aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Kullanılan bu aplikasyonlar sayesinde, bazı noktalara dikkat edilerek, benzin alımı internet üzerinden gerçekleştirilir.

İnternet sitesi ve aplikasyonlarda kişilerin konumlarına göre istenen akaryakıt markasının en yakın istasyonu görmesi de mümkün kılınmıştır. Uygulama sayesinde bireyler geçmişte yaptıkları tüm akaryakıt alışverişine de kolayca ulaşabilmektedirler. Dolayısıyla da kişiler uygulama üzerinden akaryakıta ne kadar para harcadıklarını ya da ne kadar sıklıkla akaryakıt alışverişini tekrarladıklarını görebilirler. Bu kontrol sonrasında kişiler kendilerine göre planlamalarını yapacaklardır.

Bahsedilen bu uygulama ya da aplikasyonlara bireyler birden fazla kredi kartı tanımlayarak akaryakıt alışverişini istedikleri kredi kartından devam ettirebilirler. Son olarak dile getirebileceğimiz bir faydası ise internet üzerinden benzin alarak kurumsal firmaların sunduğu indirimli fiyatlardan yararlanmak son derece mümkündür. Bu kolaylıklar da insana internet üzerinden benzin alma konusunda etki altına almaktadır. Günümüzde birçok insan internet üzerinden benzin alma işlemine gerek site üzerinden gerek ise aplikasyon üzerinden kullanmaktadır.

 

 

 

 

© 2016 ECE Petrol // All rights reserved.

FNP