Ece Petrol’den LPG Siparişi

Ece Petrol, ister internet üzerinden isterse akaryakıt istasyonundan benzin satın alınabilecek bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her benzin istasyonunda benzin dışında satılan ürünler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de LPG olarak bilinmektedir. Gazlı araçlara yakıt olması amacıyla LPG alındığı bilinen bir gerçektir. Ece petrol tercih ederek LPG siparişi vermek ya da satın almak da oldukça basittir. Ece petrolden söz ederken benzinin ya da LPGnin ne olduğunu da bilmek gerekmektedir.

Benzin Nedir?

Benzin, enerji kaynaklarından bir tanesi olan petrolün işlenmesiyle üretilen bir yakıttır. Petrol, kimyasal olan pek çok işlem görmesinin ardından benzine dönüşüm yaşamaktadır. Bu işlemlerin sonrasında ortaya çıkan benzin, birçok araçta yakıt görevinde kullanılan bir ürün olmaktadır. Ancak bazı araçlar LPG ile çalışmaktadır. Çeşitli imkanlar dahilinde LPG satın alınması mümkündür.

Benzinin kullanılacak halde olması için belli başlı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu kriterler, çok önemli ve vazgeçilmez konumdadırlar. Bu önemli kriterlere değinmek, oldukça önemli bir husustur. Öncelikle benzinin değişik hız ile hareket halindeyken ve değişik ağırlık altında çalışıyorken kesinti yapmadan yanması önemli bir husustur. Bu hususun asla atlanmaması önemli ve gereklidir. Çünkü burada ortaya çıkacak herhangi bir problem araç için tahmin dahi edilemeyecek büyüklükte problemlere neden olmaktadır.

Bunun peşinden, benzinin çalıştıracağı motoru çok az seviyede dahi olsa zorlamıyor olması, yani her koşul altında motoru kolay biçimde çalıştırabilecek kadar güçlü olması gerekmektedir. Çünkü benzinin kaynama noktası değişiklik gösteren bir değer aralığıdır. Bu sebepten ötürü benzinin belirli sıcaklık değerleri arasında motor çalıştırabilecek kadar güçlü olması ve motoru zorlamaması gerekmektedir.

Benzinde sıcaklık ayarı da son derece önem taşıyan bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Benzinin yaz sıcaklıklarında fazla buharlaşmaması ve sıcak havalarda motoru da tıkamamış olması oldukça önem arz etmektedir. Tüm bunların yanı sıra benzinin, benzin deposunun iç yüzeyinde bulunan oksijen molekülleri ile tepkimeye girmemesi ve deponun yüzeyinde oksitlenmemesi çok önemli bir husustur.

Günümüzde benzin ve LPG satımında ün yapmış akaryakıt firmaları bulunmaktadır. Örneğin; Ece Petrolneredeyse tüm şehirlerimize yayılmış olan bir firma çeşididir. Ece Petrol bulunan şehirler; İstanbul, İzmir ve Ankara biçiminde kolaylıkla sıralanabilmektedir.

Benzin ve LPG Nereden Alınmaktadır?

Benzin ya da LPG, çok eski tarihlerden beri benzin istasyonlarında, akaryakıt istasyonu olarak da bilinmektedir, satın alınan bir yakıttır. Uzun zamandır benzin veyahut LPG almak için araç sahipleri istedikleri istasyonlara giderek arabalarını pompalara yanaştırmaktadır. Sonrasında ise bu istasyonda çalışmakta olan kişiler, depoyu doldurarak alışverişin gerçekleşmesine yardımcı konumuna gelmektedir.

Günümüz şartlarında ise benzin ya da LPG internet ortamından veyahut aplikasyonlardan da alınabilen yakıtlar haline devinmiştir. Bu aşamada bireylerin aklında internet üzerinden benzin ya da LPG almak da ilgili oldukça fazla soru oluşmaktadır.

İnternetten yardım alarak benzin ya da LPG satın almak için çokça sebep bulunmaktadır. Bu sebeplerden biri; ürünlerin internetten alındığı vakitte müşterilerin benzin istasyonu gibi kalabalık olan bir alanda herhangi bir süre beklemeyecek olması söz konusudur. 

Söylediğimiz sebep gibi sebepler, internet üzerinden benzin ya da LPG almayı insanları daha etkileyici hale getirmektedir. İnternet üzerinden kolay bir araştırma yapılması sonucunda nasıl benzin ya da LPG alınacağı sorusuna cevap bulmak da basit olacaktır. Ayrı olarak müşterilerin akıllarında bulunan tüm soruların cevapları internet üzerinden ulaşılabilir konumdadır.

İnternet üzerinden akaryakıt alma işlemi yapılan uygulamalar arasında oldukça popüler olan uygulama türler de çıkartılmıştır. Benzinal aplikasyonu bu uygulamalar arasında en çok kullanılmakta olan ve en güvenilir aplikasyon sayılan uygulamadır. Benzin Al İstanbul gibi kalabalık illerde oldukça sık kullanılan bir aplikasyon olmasıyla beraber ülkemizin nerdeyse her şehrinde de kullanımı mümkündür.

Benzin Al uygulamasında Ece Petrol firmasını seçerek bu firma üzerinden benzin ya da LPG almak da mümkün hale getirilmiştir. Bunun dışında Ece Petrol sadece internet üzerinden satış sağlamamaktadır. 

Benzin ve LPGnin Fiyatları 

Benzin ya da LPG nin alış - satış fiyatı litre üzerinden hesaplanmakta olan bir değerdir. Özellikle ülkemiz yakıtı yabancı ülkelerden satın aldığı için ülkemizde yakıt son derece pahalıya satılan bir yakıt halindedir. Kurumdan kuruma, firmadan firmaya, şehirden şehre ve hatta ilçeden ilçeye benzin ve LPG fiyatı değişiklik gösterebilmektedir. Yakıtın cinsine göre benzin fiyatın değiştiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Söz ettiğimiz benzin yakıtının iki çeşidi bulunmuştur ve kullanılmaktadır. Benzinin çeşidine göre fiyatı da değişiklik göstermektedir. Bugünümüzde kullanılan kurşunlu benzin ve kurşunsuz benzin olarak iki ayrı benzin çeşidinden bahsetmek mümkün durumdadır. Kurşunlu benzini günümüz konumunda dünya üzerinde kullanmaya devam eden ülkenin kalmadığını söylemek de yanlış bir söylem olmayacaktır. İçeriğinde fazlaca kurşun maddesinin bulunmasından ötürü doğal yaşama ve doğaya verdiği zararları dikkate alan dünya, kurşunlu benzin çeşidinden uzaklaşmıştır. Yapılan bu uzaklaşma, doğa için çok olumlu bir karar olmuştur. 

İnternetten Benzin ve LPG Alınması 

İnternet kullanarak benzin ya da LPG alınması günümüz şartlarında gittikçe yaygınlaşan bir durumdur. Bu işlem için kullanılan uygulamalar ya da siteler sayesinde alıcılar, araçlarından aşağı dahi inmeden yakıtlarını satın almış olacaklardır. Böylelikle hiç yorulmadan akaryakıt istasyonlarına işlerini halletmeleri mümkün hale gelmiştir.

Yine internet yardımıyla benzin ya da LPG almak akaryakıt istasyonlarında geçirilen süreyi kısaltmaktadır. Bu nedenden ötürü alıcılar, herhangi bir işine geç kalma problemini de ekarte etmiş olmaktadır. Ece petrol de internetten benzin ya da LPG almanın bir yöntemi konumundadır. Çeşitli uygulamalar kullanarak internetten ece petrol firmasının ürünleri satın almak mümkündür.

© 2016 ECE Petrol // All rights reserved.

FNP